اطلاعیه فروشگاه

به فروشگاه محصولات چندرسانه ای فرهنگ بهتر behtar.ir خوش آمدید

دانلود فایل وورد دو جلد کتاب رهبر کوچک؛ موضوعاتی ویژه تفکر و بحث ویژه نوجوانان؛ پسران و دختران

دانلود فایل وورد دو جلد کتاب رهبر کوچک؛ موضوعاتی ویژه تفکر و بحث ویژه نوجوانان؛ پسران و دختران

دانلود فایل وورد دو جلد کتاب رهبر کوچک؛ موضوعاتی ویژه تفکر و بحث ویژه نوجوانان؛ پسران و دختران

رهبر کوچک

ویژه پسران؛ ویژه دختران

موضوعاتی برای تفکر و بحث ویژه نوجوانان

به کوشش: محمدجواد نوروزی اقبالی و صالح کریمی

ویرایش: حمید درویشی شاهکلائی

کاری از: گروه مطالعاتی ذکری

به سفارش: کارگروه مدرسه بهتر، فرهنگ بهتر

طراحی: گروه طراحی رایت‌گرافیک

مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی، کانون تربیت و رسانه

چاپ اول: بهار ۱۳۹۷
دو فایل تمام متن وورد؛ نسخه پسران: ۲۲۷ صفحه- نسخه دختران: ۲۲۸ صفحه با قالب فرمت docx

نوجوانی فصل شکفتن و میوه دادن است. نهالی که به کمک باغبان‌هایش رشد کرده، حالا بعد از سال‌ها شکوفه‌هایش به بار نشسته و میوه‌هایش آهسته آهسته از کالی در می‌آید. نوجوان در همین سن نوجوانی‌اش، نه تنها چیزی از نظر استعداد و عقل و درایت نسبت به بزرگ‌ترها کم ندارد، بلکه به خاطر انرژی و شور جوانی‌اش چندین گام هم از آن‌ها جلوتر است. فقط می‌ماند «دانش» و «تجربه» و «نقشه‌ راه». دانش و تجربه هر دو نیازمند زمان‌اند اما کسی که نقشه راه را بداند می‌تواند با برنامه‌ریزی و تلاش، آن دو را زودتر به چنگ آورد. آن وقت هر نوجوانی می‌تواند در حد یک «رهبر» پخته باشد و برای جامعه‌اش کار کندِ رهبری هرچند «بزرگ» ولی در مقیاس «کوچک».

کتاب «رهبر کوچک» بخش مهمی از نقشه راه را به دست نوجوان امروز می‌دهد؛ نوجوانی که در سر آرمان‌های بزرگ دارد و می‌خواهد به انسان کاملی در جامعه اسلامی تبدیل شود و با روحیه جهاد و جنگندگی وارد میدان شده است؛ کسی که هم به رشد خودش فکر می‌کند و هم می‌خواهد با گرفتن دست دیگران با یکدیگر به سوی کمال پرواز کنند.

 این مجموعه تلاش دارد تا در سیری عقلانی و کمال‌گرا، مسیری را که یک نوجوان برای تبدیل شدن به یک «رهبر کوچک» باید بپیماید، مشخص کند و پیچ و خم‌های آن را تا حدی نشان دهد. علاوه بر آن انتظار می‌رود کسی که این کتاب را خوانده، به نگاهی جامع و کلی نسبت به هویت انسان و سیر صحیح او به سمت کمال دست یابد.

این سیر پنج گام دارد:

  1. انسان بهتر: در گام نخست با مباحثی از جنس خودشناسی، خداشناسی و دشمن‌شناسی آشنا خواهید شد. شما با خواندن این قسمت‌ها باید سعی کنید، تقوا و تهذیب نفس خود را رشد دهید. هر چه باشد خودسازی بر هر امری مقدم است.
  2. نگاه بهتر: در این گام، با منابع اصلی دین کمی آشناتر می‌شوید. بعد از مطالعه این بخش شما باید بتوانید تشخیص دهید رابطه شما با قرآن، اهل‌بیت علیهم‌السلام و احکام الهی چگونه است و چطور باید این رابطه را بهتر سازید.
  3. زندگی بهتر: شما در مسیر رشدتان از بسترها و محیط‌های پیرامونتان جدا نیستید. تعامل بهتر شما با خانواده، مسجد و مدرسه و... می‌تواند تأثیر به سزایی در تکامل و تعالی شما داشته باشد.
  4. رسانه بهتر: بخش بزرگی از زندگی‌های امروز را رسانه‌ها پر کرده‌اند. این‌که بدانیم چگونه باید از این رسانه‌ها استفاده بهینه کنیم و از خوبی‌هایش استفاده کنیم و بدی‌هایش را قلم بگیریم، لازمه زندگی ماست. اگر رسانه برایتان مهم است این گام را نباید از دست بدهید.
  5. جامعه بهتر: در نهایت هر رهبر کوچکی باید با مسائل کلان اجتماعی دست و پنجه نرم کند. در گام آخر شما با بعضی از مسائل مهم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آشنا خواهید شد.

البته با توجه به تفاوت‌های دختران و پسران در مسیر رشد، در هر گام مباحث جداگانه‌ای ویژه هر کدام آمده است. برای همین «رهبر کوچک» در دو نسخه «ویژه پسران» و «ویژه دختران» تنظیم و منتشر شده است.

در گذشته درسی با نام «رهبر کوچک» در کتاب‌های درسی وجود داشت. در این درس، از شهید محمدحسین فهمیده به عنوان رهبر کوچک یاد شده بود. امام خمینی (س) ویژگی‌هایی را در این نوجوان دیده بود و او را در مقام الگو و رهبری جامعه می‌ستایند. متأسفانه این درس حذف شد. از همین رو تصمیم گرفتیم در اقدامی ایجابی، با نامگذاری این کتاب به این موضوع واکنش نشان دهیم. فهمیده‌ها الگوی شایسته‌ای برای نوجوانان ما هستند.

مطالب این کتاب شامل ۳۹ موضوع است. اگر در هر هفته به یک موضوع بپردازید، در هر فصل می‌توانید ۱۳ موضوع را تمام کنید و در سه فصل (یک سال تحصیلی) کل کتاب تمام خواهد شد. ان‌شاءالله به تدریج، نشانه‌های تفاوت و رشد فردی و اجتماعی خود را شاهد باشید.

هر یک از این ۳۹ موضوع، شامل پنج بخش است با عنوان‌های: «دست‌گرمی ذهن»، «تمهید»، «اندیشه‌ورزی کنیم»، «این‌ها را داشته باش!» و «زنگ آخر» که در آن‌ها تلاش می‌شود محتوای خوب و مناسب به شیوه‌ای جذاب و تعاملی مطرح شود.

این کتاب را می‌توانید به دو شیوه‌ خودآموز یا همراه با معلم استفاده کنید. در شیوه خودآموز، بار اصلی مطالعه و درک متن بر عهده خودتان است. البته بهتر است کسی که چند سال از شما بزرگ‌تر است و مثلاً دانشجو یا طلبه است، به عنوان معلم در کنارتان (مثلاً در مسجد) باشد و هر هفته بحث را به او ارائه دهید و سؤالات احتمالی را از او بپرسید.

این کتاب را هم‌چنین می‌توانید به شیوه گروهی بخوانید. در شیوه گروهی، شما و دوستان هم‌سن‌و‌سال‌تان هر هفته، در یک جلسه مشترک به صورت گروهی بخش‌هایی از کتاب را می‌خوانید و درباره آن بحث می‌کنید و دانسته‌های یکدیگر را کامل می‌کنید.

خواندن این کتاب برای «رهبر کوچک» شدن لازم است ولی کافی نیست. بنابراین پس از خواندن این کتاب، باید هرچه زودتر به سوی کسب «دانش» و «تجربه» حرکت کنید. پس بجنبید و فرصت را از دست ندهید.

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,500 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 15,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
docx_rahbar_kochak_228_227_1880722_5861.zip456k

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت یوسف علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت یوسف علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت یوسف علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد این جزوه ویژه مربیان آماده شده و برای تدریس در مساجد و مدارس مناسب است. سیره‌ عملی حضرت یوسف علیه‌السلام درس‌‌نامۀ مربی به سفارش: فرهنگ بهتر تهیه و تنظیم: گروه مطالعاتی ذکری تدوین: کارگروه ولی خدا؛ صالح عبدالهی‌نسب ویراستار محتوایی و فنی مجموعه: حمید درویش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت عیسی علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت عیسی علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت عیسی علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورد این جزوه ویژه مربیان آماده شده و برای تدریس در مساجد و مدارس مناسب است. سیره‌ عملی حضرت عیسی علیه‌السلام درس‌‌نامۀ مربی به سفارش: فرهنگ بهتر تهیه و تنظیم: گروه مطالعاتی ذکری تدوین: کارگروه ولی خدا؛ صالح عبدالهی‌نسب ویراستار محتوایی و فنی مجموعه: حمید درویش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود فایل وورد دو جلد کتاب رهبر کوچک؛ موضوعاتی ویژه تفکر و بحث ویژه نوجوانان؛ پسران و دختران

دانلود فایل وورد دو جلد کتاب رهبر کوچک؛ موضوعاتی ویژه تفکر و بحث ویژه نوجوانان؛ پسران و دختران دانلود فایل وورد دو جلد کتاب رهبر کوچک؛ موضوعاتی ویژه تفکر و بحث ویژه نوجوانان؛ پسران و دختران رهبر کوچک ویژه پسران؛ ویژه دختران موضوعاتی برای تفکر و بحث ویژه نوجوانان به کوشش: محمدجواد نوروزی اقبالی و صالح کریمی ویرایش: حمید درویشی شاهکلائی کاری از: گروه مطالعاتی ذکری به سفارش: کارگروه مدرسه بهتر، فرهنگ بهتر طراحی: گروه طراحی رایت‌گرافیک مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی، کانون ترب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان 13,500 تومان 10% تخفیف

دانلود فایل‌های مجموعه پوستر بچه هیئتی باس...

دانلود فایل‌های مجموعه پوستر بچه هیئتی باس... دانلود فایل‌های مجموعه پوستر بچه هیئتی باس...این مجموعه شامل 26 عکس نوشت با موضوع ویژگی‌هایی است که اهل مسجد می‌بایست دارا باشند. اهل مسجد در برخورد با یکدیگر چطور باید باشد؟ مجموعه فرهنگ بهتر برای تولید این پوسترها زمان زیادی را صرف پژوهش و گزینش ویژگی‌ها کرده و به صورت میانگین ایده پردازی و طراحی گرافیکی هر یک از این پوسترها 100 هزار تومان هزینه در برداشته. در این م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 27,000 تومان

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت موسی علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل وورد

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت موسی علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل وورد دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت موسی علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل وورد این جزوه ویژه مربیان آماده شده و برای تدریس در مساجد و مدارس مناسب است. سیره‌ عملی حضرت موسی علیه‌السلام درس‌‌نامۀ مربی به سفارش: فرهنگ بهتر تهیه و تنظیم: گروه مطالعاتی ذکری تدوین: کارگروه ولی خدا؛ صالح عبدالهی‌نسب ویراستار محتوایی و فنی مجموعه: حمید درویشی شاهکلائی ناظر علمی: ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت موسی علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل پی‌دی‌اف

دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت موسی علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل پی‌دی‌اف دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت موسی علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل پی‌دی‌اف این جزوه ویژه مربیان آماده شده و برای تدریس در مساجد و مدارس مناسب است. سیره‌ عملی حضرت موسی علیه‌السلام درس‌‌نامۀ مربی به سفارش: فرهنگ بهتر تهیه و تنظیم: گروه مطالعاتی ذکری تدوین: کارگروه ولی خدا؛ صالح عبدالهی‌نسب ویراستار محتوایی و فنی مجموعه: حمید درویش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان 5,400 تومان 10% تخفیف

دانلود درس‌‌نامه سیره تمدن‌ساز پیامبر خاتم؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل پی‌دی‌اف

دانلود درس‌‌نامه سیره تمدن‌ساز پیامبر خاتم؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل پی‌دی‌اف دانلود درس‌‌نامه سیره تمدن‌ساز پیامبر خاتم؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل پی‌دی‌اف PDFاین جزوه ویژه مربیان آماده شده و برای تدریس در مساجد و مدارس مناسب است. سیره‌ تمدن‌ساز پیامبر خاتم (ص) درس‌‌نامۀ مربی به سفارش: فرهنگ بهتر تهیه و تنظیم: گروه مطالعاتی ذکری تدوین: کارگروه ولی خدا؛ صالح عبدالهی‌نسب ویراستار محتوایی و فنی مجموعه: حمید درویشی شاهکلائی ناظر ع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود فایل پی دی اف کتاب «هیئت بهتر»

دانلود فایل پی دی اف کتاب «هیئت بهتر» بیان معیارهای یک هیئت بهتر در قالب سی و پنج پوستر به کوشش: محمدحسین شاه آبادی و محمدجواد نوروزی اقبالیکاری از فرهنگ بهتر؛ کارگروه خانواده بهترفرهنگ بهترگروه مطالعاتی فرهنگ بهتر ۳۸ صفحه پی‌دی‌اف تمام رنگی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود فایل پی دی اف کتاب «خانواده بهتر»

دانلود فایل پی دی اف کتاب «خانواده بهتر» بیان معیارهای یک خانواده بهتر در قالب بیست و شش پوستر به کوشش: مصطفی کوچک زائی و محمدجواد نوروزی اقبالیکاری از فرهنگ بهتر؛ کارگروه خانواده بهترفرهنگ بهترگروه مطالعاتی فرهنگ بهتر ۲۸ صفحه پی‌دی‌اف تمام رنگی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود فایل پی دی اف کتاب «راهبردهای رهبری: امام جماعت در بیان رهبری»

دانلود فایل پی دی اف کتاب «راهبردهای رهبری: امام جماعت در بیان رهبری» دانلود فایل پی دی اف کتاب «راهبردهای رهبری: امام جماعت در بیان رهبری» گزیده بیانات امام خامنه‌ای در جمع امامان جماعت مساجد استان تهران در ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ به کوشش: حمید درویشی شاهکلایی   کارگروه مسجد بهتر  گروه مطالعاتی ذکری مجموعه فرهنگ بهتر ۵۴ صفحه پی‌دی‌اف تمام رنگی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان 9,000 تومان 10% تخفیف

دانلود فایل پی دی اف کتاب «امام جماعت بهتره...»

دانلود فایل پی دی اف کتاب «امام جماعت بهتره...» آنچه در این مجموعه گرد هم آمده است، گام اولیه‌ای است در تبیین ویژگی‌ها و کارکردهای امام جماعت تراز مساجد امروزی به زبان هنری و بیان روان. ۸۸ صفحه پی‌دی‌اف تمام رنگی یادداشت‌های انگیزشی محمدجواد سواری (فعال حوزه تربیت، مسئول اسبق ستاد رشد بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق) به همراه جملات زیبای محمدجواد نوروزی اقبالی (فعال تربیتی مساجد) با مدیریت هنری حسین براتی (طراح و مدیر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

دانلود کتابچه احکام مسجدی

دانلود کتابچه احکام مسجدی  در قالب ۳۰ پوستر به بیان احکام مسجدی پرداخته شده است به همت گروه مسجدنما فرهنگ بهتر و گروه مطالعاتی ذکری ۳۳ صفحه پی‌دی‌اف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود فایل پی دی اف کتاب «روزهای به یاد ماندنی» جلد سوم

دانلود فایل پی دی اف کتاب «روزهای به یاد ماندنی» جلد سوم در این مجموعه سعی کرده ایم بعضی رویدادهای مهم تاریخی را با نگاه تربیتی مرور کنیم.در تبیین بیشتر تاریخ تربیتی باید گفت که تاریخ سیاسی و تاریخ اجتماعی ، هر دو پایه هاو مقدمات تاریخ تربیتی هستند؛ به این معنی که تاریخ تربیتی، از محتوای ارائه شده در این گونه کتاب ها استفاده می کند و با عینک تربیتی به آن ها می نگرد. جلد سوم این مجموعه، ۴۰ رویداد تاریخی را مدنظر قرار داده است. برخی از این ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان 10,800 تومان 10% تخفیف

دانلود فایل پی‌دی‌اف کتاب «چهل کلام ناب»

دانلود فایل پی‌دی‌اف کتاب «چهل کلام ناب» چهل کلام ناب از قرآن و اهل بیت ویژه نوجوان برگرفته شده از بسته‌های تابلو اعلانات مدرسه‌نما  کاری از گروه مدرسه‌نما / فرهنگ بهتر / گروه مطالعاتی ذکری  ۴۴ صفحه پی‌دی‌اف تمام رنگی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

دانلود فایل پی‌دی‌اف کتاب «۱۲۰ کتاب بهتر»

دانلود فایل پی‌دی‌اف کتاب «۱۲۰ کتاب بهتر» معرفی و بررسی اجمالی صد و بیست کتاب بهتر کاری از گروه کتاب بهتر - مسجدنما مجموعه فرهنگ بهتر معرفی کتاب‌هایی در حوزه ادبیات و داستان (۱۷ عنوان) / معارف اسلامی (۲۷ عنوان) / فرهنگ پایداری (۱۵ عنوان) / سیاسی و اجتماعی (۳۴ عنوان) / کودک و نوجوان (۹ عنوان) / دفاع مقدس (۷ عنوان)  ۱۷۰ صفحه تمام رنگی   ...

توضیحات بیشتر - دانلود 17,000 تومان

دانلود فایل پی دی اف کتاب «کتاب بهتر» جلد دوم

دانلود فایل پی دی اف کتاب «کتاب بهتر» جلد دوم معرفی و بررسی اجمالی چهل کتاب بهتر کاری از گروه کتاب بهتر - مسجدنما مجموعه فرهنگ بهتر معرفی کتاب‌هایی در حوزه ادبیات و داستان (۶ عنوان) / معارف اسلامی (۸ عنوان) / فرهنگ پایداری (۷ عنوان) / سیاسی و اجتماعی (۹ عنوان) / کودک و نوجوان (۱۰ عنوان)  ۷۶ صفحه تمام رنگی   ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

دانلود فایل کتاب پای منبر خدا جلد ۲

دانلود فایل کتاب پای منبر خدا جلد ۲ دانلود فایل کتاب پای منبر خدا جلد ۲ چهل منبر از سوره‌های کوتاه آخر قرآن (جزء سی ام) جهت تدبر و فهم منسجم سوره‌های قرآن قابل توصیه برای مربیان،‌ پژوهشگران و علاقه‌مندان به قرآن مناسب برای برگزاری مسابقات قرآنی و مسابقات کتابخوانی به ویژه برای نوجوانان و دانش‌آموزان در مساجد و مدارس به قلم محمدحسین شاه آبادیکاری از کارگروه کتاب خداگروه مطالعاتی ذکریمجموعه فرهنگ بهتر۹۸ ص ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

محبوبترین محصولات